Alban Skenderaj – Si Me Pare Lyrics

Por vetem fol ti, une kendoj
fjalet qe ti thua
fol ti, cfare po ndjen tani
une te degjoj dhe nese mijera kilometra je larguar
si me pare, sa me pare, si me pare
te pres ne pafundesi…
Haaah, aaahhaa
ahaah, aahhaaa
Haaah, aaahhaa
si me pare, sa me pare, si me pare
po pres nje mrekulli… ALBAN SKENDERAJSi Me Pare Lyrics
Haaaaah, haaaahh
Sikur nje cast te isha ndalur
e te degjoj zerin tim
me siguri me kishe falur
si me pare, si me pare
kur ndanim nje mendim
Perse me vodhe, te verteten
dhe nuk me the as lamtumire
perse s’ma more, embel edhe jeten
si me pare, si me pare
une do e jepja me deshire
Fol ti, une kendoj
fjalet qe ti thua
fol ti, cfare po ndjen tani
une te degjoj dhe nese mijera kilometra je larguar
si me pare, sa me pare, si me pare
po pres nje mrekulli
Haaah, aaahhaa
ahaah, aahhaaa
Dhe une vazhdoj, te ngushellohem
per sa jetoj, ne nje vegim
nga pranga jote jo s’dua te lirohem
si me pare, si me pare
i vetmi frymezim
Fol ti, une kendoj
fjalet qe ti thua
fol ti, cfare po ndjen tani
une te degjoj dhe nese mijera kilometra je larguar
dhe si me pare, sa me pare, si me pare
une dua te di…
kush jam sot tek ti
a jemi larg nga dje
jam diell apo shi
nje vetetime pa re
Me thuaj, me thuaj, mos vuaj
jo me loote., eshte e koote.

Related posts